Nowości książkowe

Pandemia, która opanowała świat sprawiła, że ludzie na długi czas utknęli w swoich domach. Nie tylko z powodu kwarantanny, ale również zgodnie z nakazami, jakie zaczęły obowiązywać – poruszanie się po ulicy było mocno okrojone. Wiele osób trochę na tym skorzystało, ponieważ dzięki temu mogli poświęcić się swojej pracy. W szczególności, jeżeli chodzi o pisarzy. Pod koniec roku 2020 na rynku znaleźć można wyjątkowo dużo fantastycznych książek, dzięki czemu na długie, zimowe wieczory zawsze znaleźć można fantastyczną książkę. Dal miłośników fantastyki dobrą propozycją będzie kontynuacja sagi pt. “Zwiadowcy 15. Zaginiony książę” Johna Flanagana (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/zwiadowcy-ksiega-15-zaginiony-ksiaze-john-flanagan). Dla miłośników sensacji dobrą propozycją będzie “Chłopiec z lasu” Harlana Cobena.

“Zwiadowcy. Księga 15. Zaginiony książę”

Will – Zwiadowca powraca razem z Maddie. Przed nimi wyjątkowo ciężka misja, ponieważ obydwoje będą musieli dostać się na dwór bardzo nieprzyjemnego i gburowatego barona. Będą musieli wymyślić niezły podstęp, aby móc wydostać porwanego księcia z więzienia barona. Wszystko przez to, że do króla Duncana zgłosił się król Galii. Obydwoje już od dawna ze sobą współpracują. Syn króla Galii został porwany, a tata przejmuje się jego losem. Baron stawia twarde warunki, a król Galii nie chce się na nie zgodzić, dlatego prosi Duncana o pomoc. Ten wysyła Willa, który nadal szkoli Maddie na pierwszego Zwiadowcę. Will i Maddie mają prezentować swoje kuglarskie sztuczki, dzięki czemu chcą dostać się na prywatny występ przed oblicze barona. Will ma robi za ojca Maddie. Czy takie kłamstwo pozwoli im rozwiązać ich zadanie? Czy książę się odnajdzie? Tego dowiemy się z najnowszej książki Johna Flanagana.

“Chłopiec z lasu”

Harlan Coba powraca i to w wielkim stylu. Wilde od trzydziestu lat nie wie właściwie skąd się wziął. Tak, w sumie to może powiedzieć, że wziął się z lasu i to dosłownie. W 1986 roku został odnaleziony na środku puszczy w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain. Tylko, że nikt nie wie kim są jego rodzice. Przez ten czas Wilde (bo takie imię otrzymał) musiał się wiele nauczyć i dzisiaj mężczyzna może prowadzić w miarę normalne życie. Pewnego dnia zwraca się do niego znajomy z przeszłości, który prosi go o pomoc w odnalezieniu dziewczyny. Zaginioną nikt się nie przejmuje, nawet jej własna rodzina. Wilde godzi się na pomoc tylko dlatego, że czuje, iż dziewczyna jest takim samym wyrzutkiem jak ona. Wyjaśnienie tej tajemnicy nie będzie łatwe i będzie wymagało nie lada skupienia od mężczyzny.

Książka - zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30