Dobre książki do czytania

Książki są w stanie zaoferować nam wiele. Dzięki nim można się doskonale bawić i poznać wyjątkowe osobistości, które czasem istniały naprawdę. W szczególności, jeżeli weźmie się do ręki książkę pisaną na faktach. Takich pozycji nie brakuje, aczkolwiek zdecydowanie więcej jest książek fikcyjnych. Różnego rodzaju opowiadania kuszą i zapraszają do wejścia do swojego świata. Czasem mamy do czynienia z takim światem, który znamy z własnego życia, a czasem mamy do czynienia z rzeczywistością fantastyczną. Wśród takich dobrych książek do czytania jest propozycja od Johna Flanagana, który zaprasza do Tania Książka – Zwiadowcy 15. Zaginiony książę. Z kolei Walter Tevis zaprasza do poznania “Gambitu królowej”.

“Zwiadowcy. Księga 15. Zaginiony książę”

Zwiadowcy króla Duncana powracają. John Flanagan po raz piętnasty zaprasza do miejsca, gdzie dzieje się dużo dziwnych i często zaskakujących rzeczy. Cała saga to fikcyjna opowieść o Willu, ale niesie ona ze sobą pewne ważne w naszym życiu wartości. Jeżeli tylko się chce, to jak najbardziej można dążyć do spełnienia swoich marzeń. Nawet, jeżeli po drodze natykamy na jakieś przeszkody, to i tak powinniśmy robić wszystko, aby je pokonać. Tak miał Will, który był z sierocińca, ale dzięki swojej upartości mógł zostać królewskim Zwiadowcą. Teraz to on może szkolić innych, tak jak to on był kiedyś szkolony. Pod jego opiekę trafia Maddie – dziewczyna, która ma szansę zostać pierwszą kobietą – Zwiadowcą. Will musi ją tak przygotować, aby była ona gotowa zmierzyć się z największymi niebezpieczeństwami. Dla Zwiadowców nikt nie ma litości i Maddie musi być na to przygotowana. Czy jej się uda?

“Gambit królowej”

Jeżeli ktoś ma wątpliwości odnośnie do tego, czy ta książka jest warta uwagi, to powinien wiedzieć, że historia dostępna jest również do obejrzenia. Obecnie serial na tej podstawie można obejrzeć na stacji Netfliks. Dodatkowo książka napisana jest na faktach, więc tym bardziej wydaje się interesująca. Mała Beth miała osiem lat, kiedy trafiła do sierocińca. Do miejsca, gdzie nabawiła się dwóch nałogów. Pierwszym z nich stały się małe, zielone tabletki, które opiekunowie podawali, aby dzieci były grzeczne i posłuszne. Drugim jej nałogiem stały się szachy. Dziewczynka wykazywała wielką inteligencję, dzięki czemu jako jedna z nielicznych osób była w stanie stanąć w młodym wieku do rozgrywek z doświadczonymi graczami. Nikt nie był w stanie pokonać Beth. Gdyby nie miłość do zielonych tabletek, cała historia mogłaby wyglądać inaczej.

Zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30